Uczennice SP Raszków medalistkami Mistrzostw Wielkopolski Szkół w aerobiku.

27 marca w Koninie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w aerobiku. Zespoły raszkowskiej szkoły startowały w kategorii klas 6 i młodszych czyli w Igrzyskach Dzieci oraz w kategorii klas 7 i starszych czyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W finale w Koninie obydwa zespoły zaprezentowały się znakomicie. W kategorii młodszej czyli Igrzysk Dzieci dziewczyny obroniły ubiegłoroczne osiągnięcie czyli ponownie wywalczyły 3 miejsce i brązowy medal. W finale wystartowało 15 najlepszych szkół z całej Wielkopolski. Poziom był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Do srebrnego medalu zabrakło 2 punkty a do złotego zaledwie 5,5 punktu przy 244,5 pkt jakie zdobyły dziewczyny z SP Raszków.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli kategorii klas 7 i starszych dziewczęta z Raszkowa poprawiły swoje ubiegłoroczne osiągnięcie i na 15 szkół zajęły 5 miejsce.

Dziewczyny zdobyły 238 pkt. Zaledwie 0,5 punktu zabrakło do miejsca 4 a tylko 4 punkty do brązowego medalu.

Zaznaczyć należy, że tylko 3 szkoły miały swoje reprezentacje w pierwszych dziesiątkach w obydwu kategoriach i jedną z tych szkół była SP Raszków. Jest to ogromny sukces, przecież startowały najlepsze szkoły z całej Wielkopolski.

Powyższe wyniki to efekt ciężkiej pracy dziewcząt ich nauczycieli i trenerów. Od początku roku dziewczęta przepracowały ponad 200 godzin. Ćwiczyły na lekcjach, zajęciach SKS oraz na warsztatach. Wiele czasu poświeciły w domu na własne usprawnienie. Przygotowując się do finału wystąpiły z pokazami na imprezach sportowych i charytatywnych. Dobrze ułożony plan przygotowań dał znakomite efekty.

Skład zespołu klas 6 i młodszych:

Ziętek Ewelina, Kasałka Monika, Jańczak Matylda, Sójka Martyna, Włodarczyk Julia – wszystkie klasa sportowa 5b, Kaźmierczak Amelia, Karolewska Kinga, Gromada Monika, Kulas Wiktoria, Uciechowska Amelia, Ostrowska Weronika, Biegalska Jagoda – wszystkie klasa sportowa 6b

Skład zespołu klas 7 i starszych:

Stefańska Agnieszka, Kasałka Eryka, Czajka Julia, Liberska Lena, Gawron Agata, Grzyb Marcelina – wszystkie klasa sportowa 7b

Tomczak Julia – klasa 7a

Krawczyk Amanda – klasa sportowa 8a

Obydwa zespoły przygotowali państwo Justyna i Adam Dutkowscy we współpracy z panią Iloną Klimek, która ułożyła choreografię dla zespołu starszego i pomagała w treningach oraz roztańczeniu dziewcząt.

Ogromną pomoc okazała także pani Gabriela Kabacińska z Biezdrowa, która ułożyła choreografię dla zespołu młodszego oraz przygotowała muzykę dla obydwu zespołów. Prowadziła także warsztaty, na których młode zawodniczki przygotowywały się do Mistrzostw.

Więcej zdjęć i filmów znajdziecie na stronie zespołu Mariposa – zapraszamy:

https://www.facebook.com/zespolmariposaraszkow

Wyniki XX WIMS AEROBIK KK LIGA I

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip