Uczennice SP Raszków wśród najlepszych w Wielkopolsce.

W znanej poznańskiej hali sportowo-widowiskowej Arena 5.04.2017 odbył się Finał.Mistrzostw Wielkopolski Szkół Podstawowych w aerobiku grupowym. Po zajęciu 4 miejsca w turnieju Wielkopolski południowej w Pleszewie prawo startu w finale wywalczyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Raszkowie z zespołu aerobiku „Mariposa”. W finale wystartowało 20 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Różnice między poszczególnymi zespołami były minimalne.

 Nasze dziewczyny przygotowała  pani Justyna Briske-Dutkowska  w ścisłej współpracy z panią Iloną Klimek oraz Adamem Dutkowskim. Zespół naszej szkoły uprawia tę trudną dyscyplinę dopiero drugi rok. Ale ambicja dziewcząt i ciężka praca na treningach dały znakomity rezultat. Po ubiegłorocznym 20 miejscu dziewczyny w tym roku zajęły znakomite 9 miejsce zostawiając w pokonanym polu wiele bardziej doświadczonych i utytułowanych zespołów. Przeskok aż o 11 miejsc w górę był dla wielu obserwatorów ogromną niespodzianką.

            Zawody były sędziowane przez 7 sędziów. Do punktacji brano oceny 5 sędziów a dwie skrajne oceny odrzucano. Przy takim sędziowaniu nasze dziewczęta zdobyły 200 pkt co jest świetnym wynikiem. Do 6 miejsca czyli do ścisłego finału zabrakło nam zaledwie 25 pkt. Ale 10 zespół nasze dziewczęta wyprzedziły o 0,5 punkta.

Taniec i sprawność gimnastyczna to jedna część pokazu ale druga to stroje, fryzury i makijaż. Dziewczęta zostały uczesane przez panią Donatę Kmiecińską oraz absolwentki naszej szkoły Aleksandrę Ziętek i Aleksandrę Plutę. Makijaże wykonała pani Ilona Klimek. Całej ekipie wizażystek serdecznie dziękujemy.

Dziewczęta startowały w strojach ufundowanych przez państwa Gawronów.

Występ dziewcząt można obejrzeć na kanale youtube.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tnFXDuF0GBE

 

 

A oto skład zespołu:

 

Kaźmierczak Amelia, Uciechowska Amelia – klasa sportowa 4b

Kmiecińska Agata 4c

Kasałka Eryka, Liberska Lena, Młynarczyk Patrycja, Stefańska Agnieszka – klasa sportowa 5b

Gawron Gabriela, Krawczyk Amanda 6a

Hadrych Wiktoria 6b

Izydorek Anna, Wojciechowska Zuzanna 6c

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip