V Dzień z Pasją

Pasja jest czymś bardzo ważnym w życiu każdego z nas. Nazwać pasją można wszys­tko, co kocha­my ro­bić, w czym czu­jemy się nap­rawdę spełnieni… Każdy ma do czegoś talent. Umiejętności i zdolności mogą być różnorodne – warto szukać, aby odkryć swój talent. Po­może nam on  uciec od codzien­nych problemów, poz­wo­li  wydobyć skrywane emoc­je i odkryć samego siebie.  Naszym hobby może być ta­niec, mu­zyka, wspinaczka, pi­sanie, podróżowanie, czy czytanie….

17.03.2016 odbył się już V Dzień  z Pasją – corocznie organizowany w naszej szkole. W pierwszej części dnia gośćmi specjalnymi, którzy prezentowali swoje hobby byli: pan Rafał Małecki  miłośnik gór, przygody, mocnych wrażeń i alpinista oraz pani Urszula Mróz autorka książki „Tajemne ruiny. Opowieść prawdziwa.”, reżyser  teatru „ Igraszka” w Domu Kultury w Raszkowie, miłośniczka  origami i plastyki. Przewodziło nam  hasło „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” Zaproszonym gościom bardzo dziękujemy za interesujące opowieści. Jesteście dla nas przykładem , że Mała pasja, często staje się  początkiem drogi do spełnienia marzeń.       W drugiej części dnia uczniowie klas 4-6 przyłączyli się do akcji  „Cała Polska czyta dzieciom” aby propagować czytanie książek i rozbudzać wśród  wszystkich uczniów zainteresowania i zamiłowania czytelnicze.

W dobie komputerów i wszechobecnego pośpiechu warto znaleźć czas na książkę, bowiem pasja czytelnicza rozwija osobowość, wzbogaca nasze życie, poszerza horyzonty i pomaga rozwiązywać problemy. Umiejętność czytania jest darem. Darem, który poza zwykłym przekazywaniem informacji może sprawiać wiele przyjemności czytającemu.

Wszystkie klasy zaprezentowały swoje pomysły i projekty zachęcające do aktywnego czytania.

Klasa  IV a przeniosła  nas do niezwykłego świata baśni Hansa Christiana Andersena.

Klasa IV b zachęciła nas do przeczytania pouczającej książki pt. „Pinokio”.

klasa V a zaproponowała  fragment Pana Tadeusza Adama Mickiewicza w niecodziennej muzycznej wersji.

Klasa V b  przeniosła nas do  fantastycznej i bajkowej Akademii pana Kleksa.

Klasa V c przeprowadziła interesujący wywiad z profesorem Jerzym Bralczykiem o jego dzieciństwie i książkach, które wtedy przeczytał.

Klasa VI a przybliżyła  niesamowity świat   w powieści pt. Władca Lewawu.

Klasa VI b pokazała    prezentację multimedialną dotyczącą rudowłosej Ani z Zielonego Wzgórza.

Klasa VI c zachęciła do przeczytania książki Ten obcy.

Organizatorzy Dnia z Pasją: panie Daria Sobczak, Izabela Urbaniak i Anna Jackowska dziękują wszystkim klasom za  wspaniałe prezentacje. Mamy nadzieję, że „zaraziliśmy” pasją czytania wszystkich obecnych i przyczyniliśmy się do poszukiwania własnych dróg w świecie literatury.

Czytelnicy mogli obejrzeć gazetkę okolicznościową o zaletach czytania, w akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom” i zapoznać się ze statystyką czytelnictwa w I półroczu.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip