Wycieczka klas 6 do Warszawy

23 października odbyła się wycieczka klas 6 do Warszawy.  Głównym celem wyjazdu była wizyta w planetarium, gdzie uczniowie utrwalili swoją wiedzę z lekcji na temat planet. Na początku uczestnicy wycieczki aktywnie spędzili czas w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci przez wykonywanie ciekawych doświadczeń, zabawę i naukowe spektakle poznawały tajniki przyrody i fizyki. Z wypiekami na twarzach chętnie uczestniczyły w zaproponowanych im zajęciach.Niezwykłych wrażeń dostarczył wycieczkowiczom film w Planetarium: Trzeci wymiar życia 3D. Widzowie wyszli ze spektaklu z refleksją dotyczącą ogromu wszechświata i tego, jaką drobinką jest Ziemia…
Dzięki pomocy pana posła Przemysława Krysztofiaka uczniowie zwiedzili budynek Sejmu.  Zobaczyli salę sejmową, dowiedzieli się o tym, jak odbywają się obrady, poznali historię naszej ojczyzny.
Miłym zakończeniem dnia był wieczorny spacer ulicami Warszawy. Wycieczka dotarła na plac Zamkowy pod Kolumnę Zygmunta, a następnie udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza.
Zmęczone, ale niezwykle zadowolone, pełne wrażeń klasy 6 nocą bezpiecznie wróciły do Raszkowa.
Wycieczkę zorganizowała pani Alicja Duczmal.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip