Wycieczka klas VI do Sulistrowiczek

Tym razem klasy VI wybrały się na 3- dniową wycieczkę do Sulistrowiczek, która odbyła się w dniach  04.06.2014 – 06.06.2014. Celem wyjazdu było: poznanie historii i piękna okolic Wrocławia, propagowanie idei ochrony środowiska, a także nawyku aktywnego wypoczynku, kształtowanie kultury zachowania w miejscach publicznych oraz integracja z rówieśnikami. Opiekunami byli: Łukasz Naczke, Mariola Janiak, Izabela Urbaniak i Dorota Mielcarek.
Pierwszy dzień przeznaczyliśmy na zabawy zespołowe i zwiedzanie okolicy – podziwialiśmy drewnianą kapliczkę z pięknymi kwiatowymi witrażami, Park Wenecki i Łąkę Sulistrowicką. Piliśmy  też wodę z cudownego Źródła Życia ( studnia św. Świerada). Tego samego dnia mieliśmy w planie jeszcze niesamowitą nocną wyprawę do Twierdzy Srebrna Góra. Tam czekało na nas ognisko i przewodnik przebrany w strój pruskiego żołnierza, który  ciekawie opowiadał nam o historii oraz życiu w twierdzy.
Drugiego dnia wspinaliśmy się na górę Ślężę, aby podziwiać wspaniałe widoki i kamiennego niedźwiedzia na szczycie góry. Wieczorem urządziliśmy sobie podchody – było śmiesznie i bardzo zabawnie.
Trzeciego dnia po rozgrywkach sportowych udaliśmy się do Wrocławia na seanse w Multikinie. Obejrzeliśmy  interesujące filmy pt.  „X- Men” oraz „Czarownica” . Zmęczeni , ale pełni wrażeń  i zadowoleni wróciliśmy do domu. Długo będziemy wspominać tę wycieczkę.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip