Występ młodych muzyków w II Festiwalu Pieśni o Polsce w Dopiewie

Uczniowie naszej szkoły wraz z zespołem „Effascinato” z M-Gok w Raszkowie, zostali zaproszenie do występu podczas patriotycznej imprezy muzycznej organizowanej przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie pod Poznaniem. Uczniowie biorący udział w zajęciach muzycznych w ramach projektu  #GRAJMY W SZKOLE  wystąpili w przepięknym koncercie w ramach II Festiwalu Pieśni o Polsce „Serce w Plecaku” . Podczas koncertu uczniowie naszej szkoły wspólnie z zespołem muzyki dawnej Effascinato wykonali następujące utwory:

  • Deszcz Jesienny”,
  • „Warszawo Ma”,
  • „Szumi dokoła las”
  • „Tu wszędzie jest Moja ojczyzna”
  • „Taniec polski” z Tabulatury Lutniowej Gdańskiej”
  • „Breve Regnum”

Zaproszenie było dla nas dużym wyróżnieniem, gdyż poziom koncertu stał na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie mieli możliwość wystąpić na scenie ze swoimi nauczycielami, oraz zawodowymi muzykami. Co zapewne było dla nich dużym przeżyciem. Na koncercie wystąpił także absolwent naszej szkoły dyrygent, pedagog i kompozytor pan Jakub Tomalak.

W koncercie udział wzięli uczniowie i absolwenci naszej szkoły :Eryka Kasałka, Agnieszka Stefańska, Oliwia Pera, Julia Borowicz, Amelia Kaźmierczak, Małgorzata Szczęsna, Ewa Obsadna, Gabriela Gawron, Zuzanna Perlińska, Karina Zimniak i Aleksandra Pluta. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach wokalnych z instruktorami Dorotą Wróblewską i Jakubem Tomalakiem oraz warsztatach gry na ukulele prowadzonych przez pana Adriana Miniarskiego .

Podczas koncertu uczniowie zaprezentowali i wykorzystali nowe instrumenty otrzymane w ramach projektu #GRAJMY W SZKOLE.

Uczniów do występu przygotował Łukasz Naczke.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_