22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 W niedzielę 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w całej Polsce po raz 22 pod hasłem: „Na ratunek”. Celem tegorocznej zbiórki jest doposażenie oddziałów ratunkowych w odpowiedni dla dzieci sprzęt i aparaturę medyczną służącą zarówno szybkiej kompleksowej diagnostyce jak i umożliwiającej podjęcie jak najskuteczniejszych działań ratujących zdrowie i życie dzieci po urazach.
W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, fundacja zamierza wyposażyć nowo otwierane oddziały geriatrii.

Jak co roku nasi uczniowie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Wolontariuszami byli: Wiktoria Włodarczyk, Dominika Niezgódka,  Marta Błaszczyk, Marta Szymankiewicz, Sandra Jakubek i Laura Akerman.  W godzinach porannych dziewczęta wyposażone w identyfikatory, orkiestrowe puszki i czerwone serduszka dzielnie przemierzały ulice Raszkowa i okolic  aby, dzięki ofiarności mieszkańców, wypełnić puszki.

Naszym uczennicom udało się zebrać 1221 zł!

Cieszymy się, że mogliśmy do szczytnej akcji dołożyć swoją, małą cegiełkę  -Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wrzucić pieniążki do puszek.

W tym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele – opiekunowie: panie Renata Bartoś, Beata Wiceńciak, Alicja Duczmal, Justyna Żurkiewicz, Mariola Janiak i Maria Wikarjak – Hałas.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_