Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem

 Sprawdzian szóstoklasisty to próbny test z wiedzy ogólnej. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Obowiązkowy sprawdzian dla wszystkich uczniów klas szóstych co roku odbywa się w kwietniu. Przystąpienie do testu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Sprawdzian szóstoklasisty nie ma żadnego wypływu na wybór gimnazjum, jeśli szóstoklasista chce kontynuować naukę w swoim rejonie. Jeśli uczeń składa papiery do gimnazjum, które jest poza jego rejonem zamieszkania lub jeśli chce się uczyć w renomowanym gimnazjum niepublicznym, wtedy dyrekcja szkoły może brać pod uwagę wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.

W naszej szkole do próbnego sprawdzianu przystąpiło 65 uczniów klas szóstych. Przed godziną 9.oo  odbyło się losowanie miejsca, następnie punktualnie o godz.  9.oo rozpoczął się sprawdzian.  W tym roku nasi uczniowie pisali sprawdzian w 4 salach lekcyjnych.  Mamy nadzieję, że sprawdzian, którego wyniki poznamy w niedługim czasie, nie sprawił uczniom większych problemów.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_