Apel z okazji Święta Niepodległości dla klas I-V i II-III Gim.

Narodowe Święto Niepodległości – obchodzimy co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez polski naród niepodległości w 1918 roku.

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pt: „Drogi Polaków do wolności”. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany został przez uczniów gimnazjum oraz klasę 7c. Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które doprowadziły nas do upragnionej wolności. Recytowane utwory poetyckie, współczesne aranżacje piosenek patriotycznych i występy aktorskie przeniosły nas na chwilę do tamtych czasów.

Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi współczesnej młodzieży. Musimy pamiętać, że „… wolność nie jest nam dana raz na zawsze, musimy o nią dbać i ciągle ją pielęgnować”.

Scenariusz uroczystości przygotowały: Mariola Janiak i Anna Sikorska, oprawę muzyczną – Łukasz Naczke, scenografię – Zuzanna Nizio.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip