Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki, rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disneya, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Tego dnia uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na zajęcia poświęcone bajkowym postaciom. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, były zabawy ruchowe, bajkowy quiz oraz prezentacja multimedialna. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam od  dzieciństwa. Chętne dzieci przyszły w tym dniu przebrane za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Czarownicy, Pszczółki Mai, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki, Kota w butach i wielu innych bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni, bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Uczennice z klas VII: Nikola Domagała, Matylda Fryt, Daria Bładyko, Lena Kocińska i Zosia Wojtczak czytały bajki dzieciom z klas młodszych. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać – czytajmy dzieciom bajki!

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip