Dzień Ziemi 2012

Dnia 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. A . Fiedlera zorganizowano  uroczysty   Dzień Ziemi. Po raz pierwszy  obchodzono go w Stanach Zjednoczonych 1970r. Ludzie chcieli w ten sposób wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego ich świata. Postanowili zwrócić uwagę na spustoszenia, jakich dokonuje człowiek na swojej planecie, jakie są skutki jego destrukcyjnej działalności i w jaki sposób można to zmienić.

Właśnie na te problemy związane z ochroną środowiska  próbowały zwrócić uwagę dzieci w swym przedstawieniu pt. „Ekologiczny Teleexpress”. Jednym z  elementów inscenizacji była edukacyjna kreskówka, która w ciekawy i pouczający sposób uzasadniała potrzebę segregacji odpadów. Uwagę dzieci przykuł również krótki film nakręcony przez uczniów z kółka przyrodniczego. Była to sonda uliczna przeprowadzona w centrum Raszkowa . Uczniowie pytali mieszkańców miasta , jak radzą sobie  z segregacją śmieci.

Po części artystycznej nadszedł czas na konkursy . Najpierw został rozstrzygnięty  „Konkurs wiedzy ekologicznej”, który odbył się 18 kwietnia.

I miejsce  zajęła Magdalena Pluta z klasy 5c

II miejsce Ola Kasałka z tej samej klasy

III natomiast Dorota Jedrzejak z klasy 5 b.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Następnie do rywalizacji stanęli mali artyści. Plastycy wzięli udział w konkursie na plakat związany ze świętem naszej planety. Muzycy z klas 4 – 6 zaprezentowali swoje talenty, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek ekologicznych, napisanych przez nich samych. Urozmaicili w ten sposób konkurs na najciekawszy strój ekologiczny, wykonany z materiałów odpadowych, w którym swe wyjątkowe zdolności ujawnili projektanci mody. Ujrzeliśmy olśniewające i bardzo  pomysłowo wykonane stroje, między innymi z reklamówek, worków na śmieci, gazet czy kartonów, godne takich kreatorów mody jak Coco Chanel, czy Dior.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców. Nad przygotowaniem  i organizacją tego wydarzenia czuwały Pani wicedyrektor Alicja Duczmal i Izabela Urbaniak.

Cała impreza była z pewnością bardzo bogatą i pouczającą lekcją, a zarazem świetną okazją do wspólnej zabawy i przeżycia emocji związanych ze współzawodnictwem. Uczniowie bardzo entuzjastycznie i z wielkim zapałem włączyli się do przygotowania uroczystości  oraz chętnie w niej uczestniczyli.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip