Escape Room na lekcjach język angielskiego

Escape room (dosłowne tłumaczenie – pokój ucieczki, a także jako pokój zagadek)  to forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, ażeby znaleźć klucz do wyjścia.

Uczniowie klas III b, IV a, V b, VI a, VIII a, VIII b, VIII e, prowadzonych przez panią Małgorzatę Palczewską, wzięli udział w lekcji języka angielskiego opartej na założeniach escape room, ale nie zostali zamknięci w klasie. Musieli się jednak zmierzyć z  kilkoma zagadkami, które miały ich doprowadzić do ukrytego hasła umożliwiającego otwarcie kłódek od  skrzynki z niespodzianką.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. W tych zespołach wykonywali różne zadania związane ze słownictwem z Harrego Pottera – krzyżówkę, odd one out, dopasowania, wykreślankę i łączenie wyrazów.  Poza tym każdy z uczniów otrzymał kamień filozoficzny, ponieważ niektóre zadania wymagały wymiany „kamienia” na przedmiot z „pudełka tajemnic” , który był niezbędny do odgadnięcia zagadki. Wszystkie zadania wymagały pracy zespołowej. Im lepiej drużyna współpracowała ze sobą – tym szybciej rozwiązała  zagadki, a tym samym odgadła hasło do kłódek i zdobyła nagrody – vouchery do wykorzystania na lekcjach angielskiego.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip