Europejski Dzień Języków Obcych 2022

W poniedziałek 26 września już po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.To święto ustanowione w 2001 z inicjatywy Rady Europy, a jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych. Podkreśla się rolę uczenia się i nauczania języków praz promuje różnorodność językową i kulturową Europy.

W tym roku w organizację tego dnia zaangażowali się uczniowie klas 8, którzy odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-7 i przeprowadzili zajęcia na temat języków obcych. Uczniowie dowiedzieli się jakie są najliczniejsze języki w Europie, jakie zapożyczenia z innych języków występują w języku polskim, jak powiedzieć „Cześć” czy „Dzień dobry” w innych językach oraz dlaczego i jak uczyć się języków obcych.

Na podsumowanie zajęć uczniowie z klas starszych wzięli udział w quizie Kahoot, gdzie sprawdzili swoją wiedzę z dzisiejszego dnia. Natomiast młodsi uczniowie kolorowali flagi państw europejskich.

Również przerwy były okazją do zabaw językowych – uczniowie odszukiwali ukryte na korytarzach kody QR, które kryły w sobie ciekawostki językowe i na ich podstawie rozwiązywali krzyżówkę.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip