Film z projektu „Nasze miejsce”

Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu edukacyjnego „Nasze miejsce”: https://www.youtube.com/watch?v=19N8mu1jPSs

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacji historycznej dotyczącej 100-lecia Moszczanki. Projekt był przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego w Warszawie. W ramach projektu podczas zajęć lekcyjnych odbyły się cztery spotkania warsztatowe. Podczas 4-godzinnych warsztatów uczniowie naszej szkoły pochodzący w większości z Moszczanki i Skrzebowej uczyli się, jak w interesujący sposób wykorzystać i zaprezentować zgromadzone podczas wywiadów z krewnymi i znajomymi informacje, przedmioty i fotografie związane z miejscowością Moszczanka. Efektem projektu była wystawa zdjęć i przedmiotów z dawnych lat połączona z prezentacją fragmentów wywiadów, jakie uczniowie przeprowadzili z mieszkańcami wsi Moszczanka.
W projekcie uczestniczyli następujący uczniowie: Jagoda Wasiak, Hubert Harasymko, Dawid Gwiazda, Agnieszka Stefańska, Kasia Szczepaniak, Bartosz Bładyko, Justyna Bładyko, Amelia Kraszkiewicz, Daria Bładyko, Lena Liberska, Julia Czajka, Arek Trawiński, Mateusz Kawała, Marcelina Grzyb.
W czasie otwarcia „Starej Obory”  uczestnicy projektu przedstawili  efekty swojej pracy w postaci wystawy  „Nasza Moszczanka ma już 100 lat. Opowieści z dawnych lat”.
Opiekę nad projektem sprawowały panie Ewa Wojtczak i Anna Szymankiewicz.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip