Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej o Ziemi Raszkowskiej

W  poniedziałek, 27 marca, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Radłowie odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej o Ziemi Raszkowskiej.

W konkursie udział wzięło 28 uczniów szkół podstawowych z Bieganina, Jankowa Zaleśnego, Koryt, Ligoty, Radłowa i Raszkowa, którzy musieli wykazać się znajomością historii  naszej „małej ojczyzny”. Uczniów klas V i VI obowiązywała znajomość wiedzy historycznej w oparciu o fragmenty książki Jacka Bartczaka i Gerarda Kucharskiego ,,Raszków na przestrzeni wieków” , w tym roku materiał dotyczył średniowiecza. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z życiorysem Jana Kempińskiego „Błyska” – jednego z najaktywniej działających w Wielkopolsce żołnierzy wyklętych, urodzonego w pobliskich Jaskółkach.

Wśród uczestników w kategorii klas VII i VIII nasza uczennica Zofia Wojtczak zajęła III. Szkołę Podstawową w Raszkowie  reprezentowali także: Krzysztof Łuszczek, Kacper Gościniak i Wiktoria Gościniak. Fundatorem nagród książkowych i gier edukacyjnych był Instytut Pamięci Narodowej. Koordynatorem organizacji konkursu był pan Karol Marszał. Konkurs odbył się  pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Raszków pana Jacka Bartczaka. Naszych uczniów do konkursu przygotowały panie Mariola Janiak i Alicja Modrzewska.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip