I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym dla Michała Borkowskiego

 20 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się Konkurs Wiedzy Historycznej o Ziemi Raszkowskiej „ 100 lat w Niepodległej”. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Michał Borkowski 7c, Wojciech Kolenda 6b, Szymon Nowacki 6b oraz Kinga Długa 3gim.
Celem konkursu było  zwijanie zainteresowań uczniów historią miasta Raszkowa; popularyzowanie wiedzy o „Małej Ojczyźnie”; kształtowanie postaw szacunku do przyszłości i zainteresowania dziejami najbliższej okolicy.
Uczestnicy musieli opanować dość obszerny materiał faktograficzny, który obejmował czasy dwudziestolecia międzywojennego gminy Raszków. Podstawowym źródłem informacji, z którego korzystali uczniowie  była  książka pt; „Raszków na przestrzeni wieków” pod redakcją Jacka Bartczaka i Gerarda Kucharskiego.
Michał Borkowski w kategorii klas siódmych i gimnazjalnych zdobył największą liczbę punktów i zajął I miejsce. Wojciech Kolenda i Szymon Nowacki uplasowali się tuż za podium. Wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Serdeczne gratulacje i podziękowania za zainteresowanie się historią naszego regionu złożył wszystkim konkursowiczom burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_