Idzie wiosna pomalutku…

Przedstawienie pod takim właśnie tytułem, zachęcającym wiosnę do przyjścia, przedstawili społeczności uczniowskiej uczniowie klasy 1b i oddziału przedszkolnego. Aura za oknami zupełnie nie przypomina wiosennych klimatów a u nas, w szkole, w tym dniu było wiosennie, ciepło, zielono, radośnie. Przedstawienie pełne było piosenek, oczywiście o tematyce wiosny, wspaniałych dekoracji i strojów małych aktorów, wierszyków, było wspólne rozwiązywanie krzyżówek.  Kolorem dominującym w tym dniu był kolor zielony i żółty, i w takie  właśnie kolorowe stroje ubrani byli uczniowie. Mamy nadzieję, że tym wesołym spotkaniem zachęcimy, chociaż symbolicznie, panią wiosnę do przyjścia.

Przedstawienie przygotowały panie Marzena Klimek i Iwona Bartczak.

Pani dyrektor Alicja Duczmal wręczyła uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie ortograficznym dla klas III, dla najlepszych tancerzy z klas I-III, którzy swoimi umiejętnościami tanecznymi wykazali podczas dyskoteki szkolnej oraz dla klas, które wygrały konkurs na najdłuższą ozdobę związaną ze Dniem Zakochanych.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Alicja Duczmal zachęciła wszystkich uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji WWF – Godzina dla ziemi, która odbędzie się 23 marca w godz. 20.30 – 21.30.

Pamiętajmy o naszej planecie – „Ziemia świetnie poradzi sobie bez nas, ale my bez Ziemi sobie nie poradzimy”

Wiosenną inicjatywą wykazały się uczennice z klasy 5c, Marta Błaszczyk i Weronika Bursztynowicz, które za własne pieniążki kupiły kosz tulipanów i wręczały je wszystkim pracownikom szkoły – małym fantem za kwiatek było opowiedzenie wesołego dowcipu. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za kwiaty.

Na korytarzach szkolnych, jak co roku o tym czasie, pojawiły się palmy wielkanocne, wykonane przez naszych uczniów i ich rodziców – wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy.

Biblioteka szkolna przygotowała na tablicach  wiele informacji o wiośnie, świętach wielkanocnych, o zwyczajach i tradycjach  związanych z tymi świętami. W czasie przerw uczniowie mogli dowiedzieć o zwiastunach wiosny, przeczytać wiersze o tematyce wiosennej. Dużo radości sprawiło uczniom wspólne przygotowanie mega wielkanocnej pisanki, z pisanek wcześniej narysowanych przez uczniów.

Korytarze szkolne przyozdobione zostały pisankami,  przygotowanymi przez uczniów na konkurs „Mega – pisanka’’ ogłoszony przez panią Dorotę Gidaszewską  – Burkietowicz.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip