III Dzień z Pasją

Już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ Z PASJĄ. Uczniowie w tym dniu prezentują swoje pasje i zainteresowania,przez co wzmacniają swoje mocne strony. Nasza szkoła daje szanse i możliwości pokazania się każdemu uczniowi. Dzieci chętnie dzielą się i „zarażają” innych swoimi pasjami. Również w ten sposób realizujemy założenia szkolnego programu wychowawczego oraz podstawy programowe: stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju osobowego dzieci, wspieramy w rozwoju zainteresowań i talentów, wzmacniamy  poczucie własnej wartości, indywidualnie traktujemy każde dziecko, stwarzamy mu warunki do osiągania własnych sukcesów i wspieramy naturalną w tym wieku aktywność.
Gościem specjalnym tego dnia był  nauczyciel języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego  posługujący się również językiem włoskim i hiszpańskim, ostrowski globtroter i podróżnik- pan Karol Trawiński.Nasz gość  zabrał nas w interesującą i niezwykłą podróż po Indiach, gdzie był podczas jednej ze swoich ostatnich wypraw. Mieliśmy możliwość obejrzenia filmu, zdjęć i pamiątek oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Z tej okazji również uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o swoich zainteresowaniach i przedstawili je podczas apelu. Swoimi pasjami pochwalili się: Hanna Michalak i Karina Zimniak-gra na instrumentach, Marcin Motyl-numizmatyka, Dominik Michalczak-teatr, Aleksandra Pluta i Zuzanna Wielebska- biegi na orientację, Weronika Szczotka i Zuzanna Wojciechowska-balet, Dominik Kwaśniewski-gra na saksofonie, Marta Szymankiewicz i Klaudia Kruszyk- gra na dudach i sierszenkach, Aleksandra Pluta-śpiew.
Prezentacje zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Pozostali uczniowie przygotowali w klasach wystawy ze swoimi kolekcjami. Cieszyły się one dużym  zainteresowaniem ze strony zwiedzających. W sumie można było podziwiać kilkadziesiąt stoisk z kartami, muszlami,  zabawkami, pamiątkami, pucharami czy czasopismami. Na ekspozycjach pojawiły się też niezwykłe pamiątki narciarskie, wędkarskie, do jazdy konnej czy z dalekich podróży.
Z niecierpliwością czekamy na następny Dzień z pasją.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip