Prezentacje uczniów podczas III Dnia z Pasją

Nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole zapoznają dzieci z wieloma dyscyplinami sportowymi.  Ich mnogość pozwala dzieciom na znalezienie takiej aktywności fizycznej, która pasowałaby do ich upodobań, preferencji i możliwości fizycznych. Dzieci z Raszkowa poznają miedzy innymi lekką atletykę, piłką nożną, siatkówkę, warcaby, unihokej, koszykówkę, piłkę ręczną, badminton, gimnastykę ogólna, biegi przełajowe, czwórbój, grają w dwa i cztery ognie, tzw. palanta rzucanego, szachy. W ramach uatrakcyjniania procesu  lekcyjnego, dzieci często bawią się i grają w różne gry i wyścigi sprawnościowe. Dyscyplina sportowa, która ma w szkole Podstawowej w Raszkowie szczególne miejsce to bieg na orientację. Od lat państwo Justyna i Adam Dutkowscy systematycznie wprowadzają ten sport do życia szkolnego. Bieg na orientację to dyscyplina sportowa polegająca na jak najszybszym pokonaniu trasy wyznaczonej na mapie. Zawodnik musi w odpowiedniej kolejności zaliczyć punkty kontrolne wyznaczone przez organizatora.

Podstawowymi cechami, które kształtuje ten sport to umiejętność podjęcia decyzji, realizacja tej decyzji, odwaga, umiejętność logicznego myślenia. Dzieci uczą się pracy z mapą, kierunków świata, obliczania czasu i przebytej drogi.

Wiele z dzieci uprawia bieg na orientację  nie tylko na lekcjach. Uczniowie naszej szkoły należą do najlepszych zawodników w Wielkopolsce. Wśród naszych uczniów są Mistrzowie Wielkopolski Szkół.

Uczniowski Klub Sportowy Arkady Raszków prowadzony przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego skupia wielu adeptów tego sportu. Prawie wszyscy członkowie Klubu to absolwenci naszej szkoły. UKS Arkady to w ubiegłym roku najlepszy Klub w Wielkopolsce, 11 w Polsce. Wśród zawodników jest wielu medalistów Mistrzostw Polski.   Członkowie Klubu to w pewnym sensie wzór do naśladowania dla młodych sportowców naszej szkoły. Często razem wyjeżdżają na zawody i obozy. Młodzi adepci biegu na orientacje wiele się od starszych uczą i ich naśladują. Generalnie są to nie tylko znakomici sportowcy ale też często najlepsi pod względem nauki uczniowie w swoich szkołach. I tu mamy następną istotną cechę kształtowaną przez bieg na orientację i częste wyjazdy na zawody, to umiejętność połączenia pasji czyli biegu na orientację z nauką na wysokim poziomie. W trakcie roku dzieci wyjeżdżają na około 30 zawodów i obozów więc czas poświęcony tej pasji jest ogromny. Poza urokami sportu dzieci poznają wiele ciekawych miejsc w Polsce i za granicą. Uczą się bycia samodzielnym i bardzo ważnej rzeczy czyli gospodarowania własnymi pieniędzmi, których przy tylu wyjazdach wiecznie brakuje.

W prezentacji z okazji DNIA Z PASJĄ dwie uczennice klasy sportowej 4b przedstawiły swoje hobby czyli bieg na orientację. Były to Aleksandra Pluta i Zuzanna Wielebska. Obydwie od kilku lat bawią się w ten sport. Poznają z nim świat i ludzi. Zawierają przyjaźnie i realizują swoje marzenia.

Zapraszam do obejrzenia przygotowanej przez Olę i Zuzię  prezentacji:

Pasja BnO Ola Pluta i Julia Wielebska

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip