III szkolna Noc z Andersenem

Noc z Andersenem to międzynarodowe przedsięwzięcie, które organizowane jest co roku z okazji Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena.

W dzisiejszych czasach często zastanawiamy się, dlaczego dzieci tak mało czytają. W erze techniki, telefonów komórkowych i Internetu, najważniejsze jest, aby przykład szedł z góry – od rodziców, dziadków czy rodzeństwa i oczywiście nauczycieli. Czytanie ma niepodważalnie pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych: poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo. Głównym celem organizacji „Nocy z Andersenem” jest nie tylko zabawa ale także pokazanie uroków wspólnego, głośnego czytania.

W piątkowy wieczór w bibliotece szkolnej spotkali się członkowie koła miłośników biblioteki, uczniowie klasy VIa: Karolina Danielewicz, Martyna Jędrzejak, Bartosz Adamski, Dominik Izydorek, Paweł Izydorek,  Piotr Mizerny, Adrian Biegalski i Piotr Pela aby wspólnie przeżyć III „Noc z Andersenem”. Spotkanie z Andersenem rozpoczęła krótka prezentacja o życiu i twórczości baśniopisarza. Na uczestników spotkania czekały urozmaicone zadania:  rozwiązywanie krzyżówek, poplątane zdania, łączenia tytułów baśni, zagadki, wypełnianie kart z lukami i odgadywanie tytułów baśni Andersena. Po pracach twórczych, przyszedł czas na sporą dawkę śmiechu za sprawą kalamburów w wykonaniu uczestników spotkania. Następnie odbyła się wspólna kolacja – zamówiona już wcześniej pizza. To jednak nie był koniec, a dopiero początek atrakcji, rozpoczęło się bowiem nocne czytanie baśni J.Ch.Andersena. W bibliotece szkolnej , która na tę noc stała się miejscem noclegu, baśnie czytali uczniowie i opiekunowie (czytaliśmy również baśnie w języku angielskim). Na dobranoc obejrzeliśmy ekranizację dwóch baśni Andersena „Nowe szaty cesarza” i „Krzesiwo”. Nad dobrą zabawą i spokojnym snem uczniów czuwały panie: Anna Jagodzińska i Katarzyna Zaworska. Wszystkim uczestnikom III „Nocy z Andersenem” serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip