Innowacja pedagogiczna dla pierwszaków

W rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie klasy 1 c oraz 3c oddziałów gimnazjalnych  spotykają się  raz w miesiącu u ramach innowacji pedagogicznej „Kolego, opowiem ci o Europie”, której autorkami są nauczycielka języka niemieckiego Justyna Lisiak oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Alina Stefańska.

Ideą innowacji jest,  by uczniowie z klas starszych opowiadali swoim młodszym kolegom o krajach europejskich, pokazali im zdjęcia zabytków, uczyli podstawowych zwrotów w języku obcym, częstowali przekąskami oraz zachęcali do podróżowania.

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej sprawiło, że w większym stopniu należy upowszechniać wiedzę dotyczącą integracji europejskiej. Już od najmłodszych lat dzieci powinny zdobywać wiedzą o innych krajach, rozpoznawać najważniejsze zabytki oraz zapoznać się z ciekawymi zwyczajami, kuchnią i muzyką. Ważne jest, by dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną mogły się integrować ze starszymi, by nie obawiały się nastolatków, których przecież każdego dnia spotykają w swojej szkole. Młodzież podczas przygotowania się do zajęć umiejętnie segreguje informacje, planuje ich przebieg, uczy sie występowania na forum, pracuje samodzielnie i jest kreatywna.  Będzie to dla nich powtórka materiału przed egzaminem gimnazjalnym. Dla obu grup takie przedsięwzięcie niesie zatem wiele korzyści.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip