Jasełka bożonarodzeniowe

  „Nastrój Bożego Narodzenia wszystkim się udziela, ogarnia serca i dusze radością szczęścia i wesela”.

W przedświąteczny piątek 22 grudnia 2017 r. cała społeczność szkolna wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami, zebrana w hali widowiskowo – sportowej, miała okazję przeżyć, jak co roku, tajemnicę Bożego Narodzenia, uczestnicząc w Jasełkach. W tegorocznym przedstawieniu świątecznym wystąpili nauczyciele i pracownicy obsługi wcielając się w role Świętej Rodziny, aniołów, diabełków, śmierci, Heroda i jego żony,  burmistrza, nauczycielki, murarza, lekarza, policjantek, żołnierzy i dzieci.

„Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić polską ziemię, wezwał kiedyś Ducha.

A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę Ziemi zacznijmy od siebie”.

Jasełka uświetnił występ zespołu muzycznego „Boże Nutki” oraz wzruszający  taniec w wykonaniu dziewczynek z oddziału przedszkolnego. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd przy akompaniamencie pana Łukasza Naczke oraz naszej uczennicy Zuzanny Perlińskiej.

Nad całością występu czuwała pani  Marzena Klimek.  Wspaniałe dekoracje przygotowały panie Dorota Gidaszewska – Burkietowicz i Justyna Żurkiewicz z pomocą Zuzanny Nizio oraz pana konserwatora Henryka Maruchy.

Po niezapomnianym występie odbyły się tradycyjne Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne oddziały i wychowawców. Nauczyciele i uczniowie spotkali się w swoich klasach wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i kolędując.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w zorganizowaniu Wigilii klasowych i opiekę nad dziećmi w trakcie Jasełek.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip