Konkurs kolęd

Krok po kroku, krok po kroczku najpiękniejsze w nowym roku idą święta…a w szkole już trwają przygotowania do  świąt Bożego Narodzenia. Od kilku dni klasy i szkolne korytarze pełne są dekoracji związanych ze świętami: szopki bożonarodzeniowe, papierowe choinki przygotowane przez dzieci na konkursy, kolorowe, wiszące na sznurkach prezenty. Cieszymy się, bo wszystkie prace zostały wykonane własnoręcznie przez dzieci, przy pomocy rodziców. Na szkolnym korytarzu pojawił się też bożonarodzeniowy żłóbek.

Przy tym żłóbku, w czwartek spotkali się uczniowie klas I-III i IV-VI na kolejnym już szkolnym konkursie kolęd.

Dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły przybliżyły wyjątkową atmosferę tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt.

Podczas występów młodych  artystów wspierała pani Alina Stefańska i pan Łukasz Naczke, pomysłodawcy i organizatorzy konkursu.  Wszystkim zebranym udzielił się świąteczny nastrój, uczestnicy zaprezentowali tradycyjne kolędy i pastorałki w nowych, pomysłowych aranżacjach, przy użyciu instrumentów, były: flety, dzwonki, bębenki i saksofon. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli wychowawcom klas i w bardzo pomysłowy sposób przygotowali choreografię do występu. Zwycięzcy konkursu wystąpią na spotkaniu z okazji Dnia Seniora, na który już teraz serdecznie zapraszamy dnia 15.01.2016 r.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_