Konkurs plastyczno–czytelniczy

Czytanie daje satysfakcję. Czytanie rozwija dojrzałe słownictwo. Dzięki czytaniu lepiej piszemy. Czytanie bywa trudne, ale pokonywanie trudności jest potrzebne. Czytając, stajemy się mądrzejsi. Czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji. Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych ludzi. Uczniowie klas I-III i IV-VII przystąpili do konkursu plastyczno – czytelniczego, ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu pod hasłem: „Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki”.

Celem konkursu było: rozbudzenie ciekawości czytelniczej uczniów, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,  doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych  książek,  rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki, uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach, kształtowanie wyobraźni plastycznej i rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Prace plastyczne mogły być wykonane w dowolnej technice malarskiej, a oceniana była staranność wykonania, stopień trudności pracy,  poprawność merytoryczna,  zgodność pracy z tematem,  komunikatywność przekazu, pomysłowość i kreatywność i oryginalność.

Na szkolny konkurs wpłynęły 84 prace! Jury w składzie: panie Dorota Gidaszewska – Burkietowicz, Zuzanna Nizio i Katarzyna Zaworska wybrało dwie najlepsze prace.

I miejsce w klasach I-III zajęła Nikola Kusza z klasy 3c

I miejsce  w klasach IV-VII zajęła Joanna Figas z klasy 7b.

Prace uczennic zostały wysłane na konkurs do Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października. Trzymamy kciuki za nasze dziewczęta i ich prace!

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip