Narodowe Święto Niepodległości

Jesień to pora zadumy nie tylko nad przemijaniem ludzkiego życia, ale i czas pielęgnowania uczuć patriotycznych. To właśnie 11 listopada mamy okazję przybliżyć dzieciom historię naszego kraju. Mówimy, czym jest niepodległość, jak należy szanować flagę, godło i hymn narodowy, a także polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasz kraj jest wolny i niepodległy.

W środę 10 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3a przygotowali i przedstawili program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Dzieci przypomniały najważniejsze wydarzenia związane z trudnym czasem zaborów. W trakcie apelu wykonywały gazetkę tematyczną. Płynące w tle słowa pieśni patriotycznej „My pierwsza brygada” zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu. Uczniowie zatańczyli również z gracją polski taniec narodowy – poloneza. Ten program uświetnił występ wokalnego zespołu „Dzieci lubią śpiewać” pod kierunkiem pani Aliny Stefańskiej. Pięknie wybrzmiały słowa i melodia pieśni patriotycznych „To nasza Ojczyzna” i „Polska zmartwychwstaje”.

Uroczysty apel przygotowały panie: Marzena Klimek, Alina Stefańska, Justyna Żurkiewicz oraz Mariola Janiak.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewała wszystkie zwrotki naszego hymnu narodowego.

Uroczysty charakter tego dnia uświetniła również prezentacja multimedialna o tematyce narodowej oraz piękna dekoracja w głównym holu szkoły, przygotowane przez panie Alicję Modrzewską i Dorotę Mielcarek.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip