Niemiecki? Dlaczego nie? – konkurs

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Choć język angielskim wiedzie prym, to Polska jest krajem, w którym grupa uczących się języka niemieckiego jest największa na świecie ( 2,3 miliona osób). Warto zatem przezwyciężyć opory, kiedy długie niemieckie słówka i skomplikowana konstrukcja zdań chwilowo zniechęca do podjęcia wysiłku nauki. Nauka języka niemieckiego wcale nie musi być stresująca bądź nudna, można też inaczej. Jest szereg ciekawych projektów, konkursów, wymian międzynarodowych, dzięki którym uczymy się przez zabawę, z przyjemnością.

 Wiosną w ubiegłym roku szkolnym uczniowie z klasy 2c ( GIM) pod opieką p. Justyny Lisiak zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim projekcie językowym. W tym roku kilkoro uczniów z klasy 7c również przystąpiło do udziału w II edycji tego konkursu. Wyniki już niebawem.

 Wydawnictwo LektorKlett we współpracy z Ambasadą Niemiec oraz Instytutem Goethego ufundowało dla laureatów konkursu przepiękne nagrody do wykorzystania podczas lekcji. Są to gry planszowe, karty memory, domino, mapy, quizy językowe, a wszystko to zamknięte w jednym dużym pudełku.

 W ramach projektu „ Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” organizowanych jest wiele przedsięwzięć, które na celu mają promowanie nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. W tym roku zaplanowano warsztaty dla opiekunów projektu -kreatywne metody pracy z pakietem „Z niemieckim w drogę“ oraz kolejne konkursy związane z językiem niemieckim i podróżowaniem. Oto jeden z nich:

 Potwory w drodze“ w czasie podróży spotykamy na naszej drodze ciekawych ludzi. Jeśli jesteśmy wystarczająco kreatywni, możemy spotkać na naszej drodze sympatyczne potwory, bo przecież one też lubią podróżować. Ale jak wygląda taki potwór w podróży?

Praca konkursowa to praca plastyczna wykonana przy użyciu jednego spośród dwóch projektów wzoru ( wzór można odebrać w klasie 07). Termin składania prac do 20 listopada. Forma i układ graficzny pracy są dowolne, można uwzględnić napis w języku niemieckim. Najlepsza praca ze szkoły weźmie udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach projektu „ Z niemieckim w drogę”

Konkurs skierowany do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, nawet tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli nauki tego języka. Szczegółowych informacji udziela p. Justyna Lisiak. 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip