Międzynarodowy dzień postaci z bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego dnia postaci z bajek. Organizacją bajkowego święta zajęła się biblioteka szkolna, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasa 7b z wychowawczynią, panią Izabelą Urbaniak. Tego dnia szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków. Uczniowie klasy 7b zaprosili uczniów na przedstawienie „Zamieszanie w krainie bajek”, w którym występowały m.in.: Krasnoludki, złe Wróżki, Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Czerwony Kapturek, Wilk i Władca Bajek ( w tej roli Janek Urbaniak z klasy 4a).

Nauka płynąca z tego przedstawienia:

Bajki i książki czytaj zawzięcie,
Do świata wiedzy znajdziesz zaklęcie.
Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań,
Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.
Książki mówią: Nie zbłądzi ten kto czyta.
Książki mówią, że ciekawscy żyją dłużej!


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki – bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Uczennice z klasy 4b: Julia Włodarczyk, Gosia Szczęsna, Alicja Kłopocka, Martyna Sójka, Nikola Świtała , Matylda Jańczak i Martyna Jędrzejak z klasy 5a w bajkowych przebraniach czytały uczniom klas O-III wybrane przez siebie bajki.

Warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip