Pasowanie na starszaka

„Pasowanie to zwyczaj taki, że starszakami stają się przedszkolaki”

Tak też właśnie stało się w piątek, 21 października, w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole.

Dzieci z grup „Żabki” i „Sówki” przygotowały bogaty program artystyczny, aby jak najlepiej uczcić ten ważny dzień. Wydarzenie rozpoczął uroczysty „Polonez”, do którego dzieci przygotowywały się przez kilka tygodni. Następnie były wiersze, piosenki – również w języku angielskim, „Kankan” zagrany na łyżkach oraz taniec country.

Po pięknych występach dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi zawsze uśmiechniętymi starszakami, które nie tylko się bawią, ale również dbają o kolegów.

Uroczystego pasowania piórem dokonał Dyrektor szkoły pan Damian Juszczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Raszków pan Jacek Bartczak. Na pamiątkę tej uroczystej chwili dzieci otrzymały prezenty i upominki od zaproszonych gości oraz rodziców, którzy towarzyszyli im w tym ważnym dniu.

Wydarzenie to było połączone z uroczystym otwarciem nowych oddziałów przedszkolnych. Dzieci poprowadziły gości do przedszkola, gdzie nastąpiło przecięcie wstęgi przez Dyrektora szkoły pana Damiana Juszczaka, Burmistrza Gminy i Miasta Raszków pana Jacka Bartczaka, Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Raszków pana Piotra Rokickiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Iwonę Żukowską. Na zakończenie spotkania na gości czekał słodki poczęstunek i kawa przygotowane przez rodziców.

Mimo tak ważnego wydarzenia po dzieciach nie było widać stresu, było to wielkie przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dzieci spisały się na medal! Wychowawcy oddziałów przedszkolnych, panie: Katarzyna Maćkowiak, Dorota Gidaszewska – Burkietowicz i Natalia Wąsala.

Wszystkim naszym starszakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, doświadczeń i nowych umiejętności.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip