Próbna ewakuacja w szkole

Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10.30 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne ( w tym dniu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe klasy O-III zebrały się w hali sportowo – widowiskowej).
Na boisku i w hali nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację – dyrektor szkoły, pani Alicji Duczmal. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę i halę sportowo – widowiskową.
W akcji brali udział: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi i pielęgniarka szkolna. Ewakuację przeprowadzono w tym samym czasie w szkole podstawowej i w gimnazjum, gdzie nad bezpieczeństwem czuwał dyrektor, pan Damian Juszczak.
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip