Spotkanie z Australią i Antarktydą

W piątek 24 maja uczniowie klas 2a oraz 2b wzięli udział w spotkaniu z pasjonatem podróży, panem Mateuszem Kosiorem, który w bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o swojej wyprawie do Australii oraz na wyspę Tasmanię. Nasz gość przywiózł pamiątki z podróży, które dzieci mogły obejrzeć, dotknąć, a nawet przymierzyć. Były to trzy kapelusze, w tym jeden ze skóry kangura, dwa bumerangi ozdobione techniką kropkową i mięciutkie futerko z kangura. Pan Mateusz, opowiadając o swoich przygodach w Australii, dokumentował je bardzo ciekawą prezentacją. Dzieci mogły podziwiać zdjęcia zwierząt żyjących na tym kontynencie, krajobrazy pustynne i bujną roślinność australijską. Dowiedziały się również, jak żyje rdzenna ludność Australii, Aborygeni oraz inni mieszkańcy tej części świata. Pan Mateusz opowiadał o niezwykłych zajęciach, jakich podejmował się w ramach wolontariatu. To sposób na zdobycie funduszy na podróże oraz na znalezienie miejsca, gdzie podróżnik może zamieszkać  i pracować, a jednocześnie poznawać życie, zwyczaje i kulturę mieszkańców Australii.  Spotkanie bardzo zaciekawiło małych słuchaczy, którzy zadawali gościowi mnóstwo pytań.

Wcześniej, we wtorkowe popołudnie 23 marca klasa 2a wraz z chętnymi domownikami uczestniczyła w ciekawym spotkaniu z polarnikiem panem Krzysztofem Bartkowiakiem, który jest pracownikiem Polskiej Stacji Badawczej im. Henryka Arctowskiego na Antarktydzie. Spotkanie odbyło się w formie online na platformie Teams. Zaprosiliśmy również na to wydarzenie panią dyrektor Alicję Duczmal. Podczas transmisji dzieci dowiedziały się, jak żyją zwierzęta na Antarktydzie. Pan Krzysztof opowiadał o pracy naukowców polarników.

Dziękujemy pani Honoracie Puc, mamie naszej uczennicy Zosi, za skontaktowanie nas z naszymi gośćmi i zorganizowanie spotkań.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip