Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie  21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W czwartek, 22 marca, z okazji Światowego Dnia Poezji biblioteka szkolna zaprosiła  wszystkich czytelników do czytania poezji. W bibliotecznej czytelni porozkładane były przeróżne zbiory poetyckie ,takie wielkich uznanych twórców literatury i takie znane tylko małej grupie, wiersze twórców szkolnych m.in. uczennicy klasy III c Kariny Zimniak, której poezje czytał Kacper Zimniak z klasy II d.

Wiersze czytano na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego , języka niemieckiego, matematyki i na zajęciach z wychowawcą. Uczniowie słuchali również poezji śpiewanej. W ciągu kilku godzin bibliotekę szkolną odwiedziło kilkudziesięciu uczniów, każdy z nich przeczytał przynajmniej jeden a niektórzy, kilka wierszy. Uczennice klasy 4b – Liliana Kaczmarek i Julia Włodarczyk to rekordzistki tegorocznego maratonu. Razem przeczytały 49 wierszy!
Wydaje się, że rola poezji we współczesnym skomputeryzowanym świecie nie jest wielka, jednak ciągle do każdej biblioteki trafiają czytelnicy, którzy wypożyczają i czytają wiersze. Możemy więc powiedzieć, że rola poety i poezji dla wielu jest ciągle duża. Kochajmy więc poetów! 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip