Sierżant PYREK w szkole

Wrzesień to czas, kiedy dzieci wracają po wakacjach do szkoły i należy przypominać im o zasadach ruchu drogowego oraz bezpiecznej drodze do szkoły. Ostrowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo dzieci, odwiedzili naszą szkołę. Razem z sierżantem Pyrkiem gościliśmy nadkomisarza Krzysztofa Kulę,  specjalistę Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim i dzielnicowego z Raszkowa st. sierżanta Radosława Pocztę. Policjanci przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznej jazdy rowerem. Działania profilaktyczne, jak powiedział sierżant PYREK, mają nieustannie przypominać dzieciom, o różnego rodzaju zagrożeniach i sposobach ich unikania, jak również bezpiecznie poruszać się i przechodzić przez ulicę.

Policjanci omówili również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność stosowania fotelików i siedzisk dla dzieci oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Na zakończenie dzieci otrzymały od sierżanta Pyrka kolorowe błyszczące odblaski, aby zawsze być widocznym na drodze i chronić swoje życie.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip