Wycieczka klas ósmych do Warszawy

Od 1 do 3 czerwca 2022 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia weszliśmy do Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie i zwiedziliśmy zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie obejrzeliśmy pomniki znanych postaci: Józefa Piłsudskiego i Fryderyka Chopina. Potem nastąpił panoramiczny przejazd ulicami Warszawy. Pani pilotka zwróciła uwagę wszystkich na: Stadion Narodowy, budynek Sejmu, Belweder oraz siedziby różnych ambasad. Po wysłuchaniu historii króla Zygmunta III Wazy przy pomniku znajdującym się na placu Zamkowym w Warszawie, weszliśmy do Muzeum Zamku Królewskiego – rezydencji Królów Rzeczypospolitej i dowiedzieliśmy się o ważnych wydarzeniach historycznych oraz dziełach najwyższej klasy artystycznej.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia bardzo ciekawego seansu pt. „Astronauta” w Planetarium Centrum Nauki Kopernik , a następnie  zwiedziliśmy: urokliwy Rynek Starego Miasta, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście oraz pomnik Kopernika. Potem weszliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego i obejrzeliśmy przejmującą multimedialną ekspozycję, oddającą atmosferę powstańczej Warszawy. Na końcu zobaczyliśmy autentyczny fragment muru getta warszawskiego.

Trzeciego dnia weszliśmy do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN i podziwialiśmy szkielety dinozaurów oraz dobrze zachowanych skamieniałości. Udało się nam również wjechać na punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki i zobaczyć panoramę stolicy. Potem weszliśmy na Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach. Odszukaliśmy groby autora i głównych bohaterów lektury „Kamieni na szaniec” oraz innych znanych postaci z dziedziny literatury, kultury, sztuki i polityki. Na końcu zwiedziliśmy wystawę Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy się świetnie bawili.

Wycieczka klas ósmych do Warszawy okazała się niezwykle udana. Uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz  naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów historycznych oraz udział w doświadczeniach naukowych.

Opiekunkami były panie: Mariola Janiak, Izabela Urbaniak, Violeta Rostalska i Dorota Mielcarek.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip