Wycieczka do Warszawy

Wycieczki szkolne integrują społeczność szkolną, są doskonałym narzędziem do realizacji treści podstawy programowej. Dają też uczniom okazję do wykorzystania wiedzy w praktyce. Oddajemy więc głos uczniom – uczestnikom wycieczki do Warszawy.

Sprawozdania z wycieczki

5 listopada 2014 r. klasy 6 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzenie stolicy, a głównie Centrum Nauki Kopernik.

O godzinie piątej rano wyruszyliśmy w drogę spod budynku szkoły. Po 3 godzinach zatrzymaliśmy się na krótki posiłek. Pierwszym punktem wyprawy był spacer wzdłuż Wisły, podczas którego  widzieliśmy Warszawską Syrenkę oraz Stadion Narodowy. Następnie  zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik. Samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia. Czytając napisy na tabliczkach, odkrywaliśmy zagadki otaczającego nas świata, uczyliśmy się przez zabawę. Największym powodzeniem cieszyły się doświadczenia: ,,Koło chomika”, ,,Łóżko fakira” i ,,Trzęsienie ziemi”. Pod koniec uczestniczyliśmy w projekcji pt.: „Teatr wysokich napięć”. Później zjedliśmy obiad w Restauracji Studenckiej. Dalej w Planetarium obejrzeliśmy niezwykłe widowisko o budowie Wszechświata:  „Trzeci wymiar życia”. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Krakowskim Przedmieściu. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza oraz Kolumnę Zygmunta.

Moim zdaniem warto jeździć na takie wycieczki, ponieważ można doznać wielu miłych wrażeń. Najbardziej podobały mi się zadania, które można było wykonać w sali doświadczeń. Chciałabym powtórzyć ten wyjazd.

Karina Zimniak

             5 listopada 2014 roku uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy .

       Spotkaliśmy się o 5:00 rano przed szkołą. W połowie drogi zatrzymaliśmy się na postoju, by odpocząć. Każdy mógł coś przekąsić i pooddychać świeżym powietrzem. Kiedy dotarliśmy do Warszawy,  najpierw poszliśmy na krótki spacer nad Wisłę. Widzieliśmy nasz piękny Stadion Narodowy. Zakończyliśmy wędrówkę obok pomnika Syrenki. Potem byliśmy już w Centrum Nauki Kopernik. Połączyliśmy się w małe grupki i zaczęliśmy zwiedzanie. Uczniowie byli szczególnie zafascynowani doświadczeniami: ,,Trzęsienie Ziemi”, ,,Znikający duch”, ,,Latający dywan”, ,,Tornado”, ,,Koło chomika”. Po zabawie udaliśmy się na obiad w studenckiej restauracji. Później uczestniczyliśmy w niezwykłym widowisku w Planetarium:  ,,Trzeci wymiar życia w 3D”. Na zakończenie wybraliśmy się na kolejny spacer po Krakowskim Przedmieściu. Widzieliśmy: Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Mikołaja Kopernika, Kolumnę Zygmunta. Na koniec doszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie wróciliśmy do naszego autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną.

       To była bardzo udana wycieczka. Zafascynował nas film o budowie Wszechświata w 3D, a  wieczorny spacer po Warszawie nadał wycieczce niepowtarzalnego klimatu.

Autorzy:

Zuzanna Perlińska

Karolina Dostatnia

Nasze wrażenia

          Wycieczka była ciekawa, zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc. Największe wrażenie zrobiło na mnie Centrum Nauki Kopernik – jest ogromne i nowoczesne. Misją Centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych.    Najbardziej interesujące było dla mnie doświadczenie pt. ,,Pojedynek fal mózgowych” . Wycieczka była dla mnie wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza, że po raz pierwszy byłem w stolicy.

Mateusz Stagraczyński

 

            Długo czekałam na ten dzień. Jechaliśmy do Warszawy. Bardzo cieszyłam się, bo to była pierwsza moja wizyta w stolicy. Szczególnie utkwił mi w pamięci wieczorny spacer. Na Krakowskim Przedmieściu panowała niecodzienna atmosfera. Jestem szczęśliwa, bo byłam w miejscach, które do tej pory oglądałam tylko na zdjęciach.

Dominika Jopek

 

            Po bardzo udanej wycieczce zostały tylko miłe wspomnienia. Moje myśli wracają do filmu pt: ,,Trzeci wymiar życia 3D”, uzmysłowiłam sobie, jaką drobinką jest Ziemia we Wszechświecie. To niesamowite przeżycie. Poznałam tajemnice Kosmosu. Cały czas jestem przepełniona niesamowitymi wrażeniami…

 Weronika Hajdasz

 

            Moim zdaniem każdy chociaż raz w życiu powinien zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, można się tam świetnie bawić! W planetarium efekty 3D były niesamowite! Nawet na innych filmach w trójwymiarze nie czułam tego co tam! Na Krakowskim Przedmieściu było przepięknie! Historia warszawskich zabytków jest imponująca i bardzo ciekawa.

 Adrianna Sobańska

 

            W Warszawie zwróciłem uwagę na majestatyczną Kolumnę Zygmunta. Kolumna ta stoi niczym na straży miasta, pomyślałem wtedy, że kiedyś pięknie budowano. W Centrum Nauki  Kopernik miałem satysfakcję, bo pokonałem mistrza w siłowaniu na  rękę.

 

Marcin Motyl

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip