Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

W środę, 8 czerwca  klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego  ZOO Safari Borysew. Podziwiały  nie tylko najgroźniejsze drapieżniki świata – białe tygrysy bengalskie, białe lwy, panterę śnieżną, serwale, ale także lemury, bawoły indyjskie i tapira. Na terenie  zoo mieszkają  antylopy, żyrafa, zebry, małpy. Wielką sympatią zwiedzających cieszyła się rodzina surykatek. Są tu także kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne. Jest tam około 80 gatunków zwierząt. Osobną atrakcją były gatunki zamieszkujące tzw. „Świat wodny”. To miejsce, z którego podziwiano  ptactwo wodne, żółwie oraz fokę Dawida, która  jest ulubieńcem publiczności.

Kolejną atrakcją było Mini ZOO, gdzie dzieci  spotkały się z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi. Następnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z jeżem, jaszczurką, szynszylem i poznały z bliska ich życie. Kolejnym punktem programu była Figlarnia – znajdująca  się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Dzieci skakały na trampolinie, zmierzyły się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. A także zanurkowały w basenie z piłeczkami oraz przeszły przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.

Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni i z miłymi wspomnieniami oraz pamiątkami wrócili do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały  panie: Anna Sztok, Alina Stefańska, Aneta Bartoszek oraz rodzice: Monika Brdys, Aldona Marciszewska i Sylwia Konczyńska.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip