Wycieczka klasy 5a, 5b i 6b do Srebrnej Góry.

 10 maja 2018 r. uczniowie trzech klas V wyjechali na dwudniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Głównym punktem programu było zwiedzanie ruin Twierdzy Srebrnogórskiej, Fortu Chochoł Mały oraz Chochoł Duży. Na terenie twierdzy największą atrakcją jest dobrze zachowany fort Donjon.   Spacer po twierdzy to ciekawa lekcja historii. Nasza wycieczka jak przystało na klasy sportowe, nie mogła obyć się bez atrakcji typowo ruchowych. Zaliczyliśmy zjazd z 10 m wiaduktu, ściankę wspinaczkową oraz zjazd na linach tzw. przelotką nad wąwozem. Te atrakcje dostarczyły nam wielu emocji, niektórzy z nas przełamali swoje obawy i wykazali się dużą odwagą, dzielnie zaliczając wszystkie punkty programu.

Wieczorem czekało na nas strzelanie z łuku, rzut toporkiem i włócznią oraz strzelanie z replik broni palnej. Zadania wcale nie były łatwe, trzeba było wykazać się dużą zręcznością i precyzją.

Kolejna wycieczkowa atrakcja to nocne gry terenowe. Na drugi dzień, 11 maja,  odbyła się bitwa łuczników, tu dopiero były emocje. Drużyny trzyosobowe w specjalnych, ochronnych ubraniach strzelały do siebie z łuków, które na strzałach zamiast grotu miały gumowe płaskie nakładki.  Po wyczerpującej bitwie poszliśmy na długi spacer zwiedzić  ruiny twierdzy. Przed wyjazdem do domu smażyliśmy kiełbaski na wcześniej przygotowanym ognisku. I tak zakończyła się nasza wycieczka, która dostarczyła nam wielu  wiadomości i emocji z „ dreszczykiem”.

Pokaż na:
  • Facebook
 
509px-herb_polski-svg_