X Gminny Konkurs Języka Angielskiego

29 października 2021 roku w naszej szkole odbył się jubileuszowy X Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Do you speak English?”, w którym wzięło udział 11 uczniów szkół podstawowych z Koryt, Radłowa, Jankowa Zaleśnego i Raszkowa.  Każda szkoła we własnym zakresie przeprowadziła eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników konkursu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego – Daria Sobczak i Małgorzata Palczewska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII i VIII - Matylda Fryt, Oliwier Urbaniak i Szymon Szymaniak.

Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych,  rozwijanie umiejętności językowych, stymulowanie aktywności poznawczej i pracy samodzielnej ucznia, umożliwienie uczniom wykazania się i sprawdzenia swoich umiejętności, wiedzy oraz sprawności językowych w szerszej grupie wiekowej, a także integracja środowiska uczniów i nauczycieli.

W I części pisemnej uczniowie  przez 45 minut zmagali się z testem, który sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość słownictwa, gramatyki oraz struktur komunikacyjnych.

Uczniowie, którzy z części pisemnej uzyskali minimum 70% punktów, wzięli udział w części ustnej, która polegała na 2 minutowej prezentacji jednego z pięciu tematów i badała umiejętności konwersacyjne uczestników. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: Szymon Szymaniak, Oliwier Urbaniak, Matylda Fryt, Zuzanna Mądrzak, Amelia Szewczyk i Adam Koper. 

Ostatecznie, po zsumowaniu punktów z obu etapów, pisemnego i ustnego, wyłoniono zwycięzców konkursu:

I miejsce – Adam Koper (SP Janków Zaleśny)

II miejsce – Oliwier Urbaniak (SP Raszków) i Zuzanna Mądrzak (SP Radłów)

III miejsce – Matylda Fryt (SP Raszków)

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodycze, dyplomy uczestnictwa i gadżety ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników! :)

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip