Zaczarowany świat bajek

Na ten wyjątkowy dzień uczniowie klas pierwszych  czekali od dłuższego czasu. Pierwszaki odwiedzają bibliotekę szkolną, słuchają głośnego czytania, oglądają bajki. Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika. Celem głównym spotkania w bibliotece było nabycie umiejętności korzystania z biblioteki szkolnej i jej zbiorów , wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych, zapoznanie z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej i poszanowania książek oraz przygotowanie do samodzielnego wyboru książek. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj odbywa się pod koniec pierwszego półrocza, kiedy uczniowie znają już cały alfabet.
Spotkanie z biblioteką szkolną powinno być wyjątkowo uroczyste, a pierwsza wypożyczona książka na długo zapamiętana. Tak było i tym razem, uczniowie wysłuchali wierszy o książce, wspólnie przygotowali plakat z prośbami książki, odpowiadali na zagadki i co najważniejsze zastali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej i wypożyczyli samodzielnie pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Uczniowie otrzymali również zakładki do książki i list do rodziców, w którym prosimy o przyłączenie się do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

“Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i Internetu”.

Dzieci, którym głośno czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Dlatego czytajmy dziecku. Codziennie!

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip