Nasi uczniowie na I Festiwalu Gier Planszowych

Gry plaszowe są znakomitą konkurencją dla tabletów, komputerów czy smatfonów. Uczą  logicznego myślenia, współpracy w grupie, rozwijają funkcje orientacyjno-poznawcze u dzieci. Podczas gry kształtują się u dzieci właściwości, które są niezbędne i potrzebne w uczeniu się, np. planowa realizacja zamierzeń, koncentrowanie uwagi na wybranym przedmiocie, spostrzegawczość i wyobraźnia, pamięć i umiejętność analizy i syntezy porównywania i obserwacji.

W weekend 30-31 marca 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  I Festiwal Gier Planszowych OSTROwPLANSZE, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kasia Szczepaniak, Michał Kruszyk, Jagoda Wasiak, Tobiasz i Jonasz Bartczak oraz Jakub Kościelny. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zagrać w najróżniejsze gry planszowe, między innymi: „Wsiąść do pociągu”, „Na końcu języka”, „Azul”, czy „Założysz się?”

Na uwagę zasługuje fakt, że uczeń klasy 7 b, Tobiasz Bartczak i 5 b, Jonasz Bartczak wraz z rodzicami wykonali własnoręcznie grę „Hnefatafl”, którą zaprezentowali w czasie festiwalu.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że gry planszowe są znakomitą formą spędzania wolnego czasu.

Uczniami opiekowała się pani Małgorzata Palczewska.

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip