VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Do you speak English?”, w którym wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych z Koryt, Ligoty, Radłowa, Bieganina  i Raszkowa.  Każda szkoła we własnym zakresie przeprowadziła eliminacje szkolne, które wyłoniły uczestników konkursu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki j. angielskiego – Daria Sobczak i Małgorzata Palczewska. 

Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz  kulturą krajów anglojęzycznych,  rozwijanie różnych umiejętności językowych, stymulowanie aktywności poznawczej i pracy samodzielnej ucznia, umożliwienie uczniom wykazania się i sprawdzenia swoich umiejętności, wiedzy oraz sprawności językowych w szerszej grupie wiekowej, a także integracja środowiska uczniów i nauczycieli.

W I części pisemnej uczniowie  przez 45 minut zmagali się z testem, który sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość słownictwa, gramatyki oraz struktur komunikacyjnych.

Uczniowie, którzy z części pisemnej uzyskali minimum 70% punktów, wzięli udział w części ustnej, która polegała na 2 minutowej prezentacji jednego z pięciu tematów i badała umiejętności konwersacyjne uczestników. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: Oliwia Cicharzewska, Gabriela Gawron, Oliwia Jurek, Kacper Zieliński, Wiktor Zybała i Łukasz Adamczak. 

Wyniki:

I miejsce – Wiktor Zybała (SP Koryta)

II miejsce – Kacper Zieliński  (SP Bieganin)

III miejsce – Oliwia Jurek (SP Raszków)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa i gadżety ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na następne edycje Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip