Zielona szkoła w Mrówkach

W dniach 13, 14, 15 maja 2024 r. uczniowie klas 6 a, 6 b, 5 b wraz z przyjaciółmi z  4 b, wybrali się na Zieloną Szkołę do Mrówek nad Jeziorem Wilczyńskim. Organizatorami wyjazdu były panie Małgorzata Palczewska, Renata Brajer, Bogumiła Nadobna i pan Sławomir Krawczyk.
Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji. Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu w domkach i zapoznaniu się z regulaminem ośrodka uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i pod czujnym okiem instruktorów udali się na zajęcia z wiatrówki, park trampolin – eurojump i budowanie wieży ze skrzynek. Po przerwie grupy wymieniły się zajęciami. Na każdy posiłek i zajęcia wzywał dzieci dźwięk trąbek, który rozlegał się po całym ośrodku. Wieczorem uczniowie integrowali się z kolegami z innych szkół na dyskotece.
Drugiego słonecznego dnia, udaliśmy się nad jezioro na zajęcia Sup, gdzie po przeszkoleniu, pływali po jeziorze Wilczyńskim na deskach. Piekna pogoda pozwalała także opalać się na plaży. Strzałem w dziesiatkę okazała się Piana Party!!! Na placu ośrodka przy głośnej muzyce uczniowie szaleli w ogromnej chmurze piany wydobywającej się z armatki z pokazem efektów świetlnych. Po pysznym obiedzie otrzymaliśmy umundurowanie, kaski i markery do gry w paintballa. Zostaliśmy przeszkoleni z zasad gry i posługiwania sie markerem po czym zaczęła sie zabawa pełna adrenaliny. Wieczorem uczniowie bawili sie w kurierów, którzy mieli za zadanie dotrzeć w wyznaczone miejsce ze swoją przesyłką.
Trzeci dzień rozpoczął się od pysznego śniadanka, po którym uczniowie udali się na kolejne zajęcia. Na początek uczniowie w grupach tworzyli swoje koszulki podczas zajęć Tie Dye oraz uczyli się strzelać z wiatrówki. Ostatnia grupa biła rekordy wspinając się na skrzynkach pod czujnym okiem instruktora.
Oprócz zabaw zorganizowanych pod opieką instruktorów uczniowie mieli okazje skorzystać ze sali gier w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie oraz boisk do gry w piłkę siatkową , kosza czy nożną. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, zmęczeni i opaleni.

Link do albumu: https://www.facebook.com/media/set?set=a.434979602618754&type=3

 

Pokaż na:
  • Facebook
 
grafika-edytowalna-ppt-97-2003-laboratoria-przyszlosci-1024x652
 
pds_szkola-udzial_1000x1000px

Sport w SP Raszków – FB

bip

Archiwa

BIP

bip